DOLAR 9,60001.01%
EURO 11,17880.83%
ALTIN 550,711,02
BITCOIN 6036460,47%
İstanbul
16°

AÇIK

12:54

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

BÜYÜK İSTANBUL DEPREMİNE HAZIR MIYIZ?

ABONE OL
26 Ocak 2020 19:47
0

BEĞENDİM

ABONE OL

‘KÜÇÜK KIYAMET’ HER AN YİNELENEBİLİR, ALLAH KORUSUN!..
HİKMET SOFU

PALU-BİNGÖL VE SİVRİCE – MALATYA – ADIYAMAN -KAHRAMANMARAŞ ARASINA DİKKAT!..
Deprem uzmanı ve Bilim Akademisi Üyesi Prof. Dr. Naci Görür, daha 3,5 ay önce 6 Ekim 2019’a bir televizyon programında Elazığ ve çevresinde bir depremin yaklaştığını şöyle vurgulamıştı:
“Doğu Anadolu fayına bir uyarı yapmak istiyorum. Bu fay uzun zamandır suskun. … Aşağı yukarı bin 500 yıllarından beri deprem olmadı. Büyük depremler olmuş. O bölgeler için ciddi risk söz konusu. Elazığ–Bingöl arası.”
Görür, bundan sonra depremin nerede olacağı konusunda şimdiden uyarıyor, “Bu depremden sonra özellikle Palu ve Bingöl arasına ve Sivrice – Malatya – Adıyaman yöresine artık dikkatli bakmak lazım…”

TÜM MARMARA VE TÜRKİYE’Yİ VURACAK BÜYÜK İSTANBUL DEPREMİNE HAZIR MIYIZ?
Naci Görür şu soruyu soruyor: “Elazığ’da bir zamanlar Elazığ’ın depremselliği ile ilgili konferanslar verdim, uyarılar yaptım, Elazığ ve köylerini depreme hazırlayın dedim. … Ama maalesef pek bir şey yapılmadı. Tıpkı İstanbul’da olduğu gibi. … Prof. Namık Çağatay ve İTÜ’deki arkadaşlarla birlikte Bingöl, Elazığ, Malatya, Maraş valilik ve belediye başkanlıklarını ve bu kentlerdeki üniversiteleri bir araya getirdim. Harita Genel Komutanlığını da işe katarak proje hazırladım. TÜBİTAK, DPT gibi birçok yere başvurduk reddedildi. Halbuki her fay kuşağında depremin ergeç geleceği biliniyor. Neden daha ortada deprem yokken oralar ele alınmıyor? Bileniniz var mı?”

İLİM UYARIYOR: BÜYÜK İSTANBUL DEPREMİ YAKIN! DEPREMİN ALTINDA KALMA!..
Bilimsel veriler ve ilim adamları uyarıyor:
Kuzey Anadolu Fayı 99 depreminde Gölcük ve Düzce’de kırıldı. Şimdi sıra Orta Marmara’da…
İstanbul/ Adalar-Silivri arasında veya Silivri-Tekirdağ arasında güçlü bir deprem her an olabilir! Hazır mıyız? Devlet hazır mı? İktidar hazır mı? Kamu kurumları hazır mı? Vatandaş hazır mı? Evlerimiz hazır mı? Yoksa depremin altında mı kalacağız?
10 Eylül 1509’da İstanbul’u yerle bir eden 7,2 – 7,5 gücündeki Küçük Kıyamet’in (Kıyamet-i Suğra) tekrarlanmaması için tedbir zamanı…
Unutma!..
17 Ağustos 1999’te 7,4 büyüklüğündeki 45 saniye süren Gölcük depreminde 18 bin insanımızı kaybettik…
12 Kasım 1999’da 7,2 büyüklüğündeki 30 saniye süren Düzce depreminde 845 vatandaşımız canından oldu…
Bugün İstanbul, Kocaeli, Tekirdağ, Yalova ve Bursa’da on binlerce binanın 99 depremi ve sonrası oluşan sarsıntılarda yorulduğu, 7 ve üzeri büyüklüğünde bir depreme dayanamayacağı iddia ediliyor.
AFAD’a göre Kocaeli’nde (İzmit) 1.500 net orta hasarlı bina bulunuyor ve bu binalarda binlerce yurttaşımız yaşamını sürdürüyor.

İŞ İŞTEN GEÇTİKTEN SONRA ‘BİZ BUNA MÜSTEHAKIZ’ DEMEK ÇOK GEÇ!..
24 Ocak 2019, 6,8’lik Sivrice Depremine yakalanmış bir vatandaşımızın pişmanlığı şöyle yansıyor medyaya:
“Ama biz buna müstahakız. Oturduğumuz evlere bak. Baksanıza şu oturduğumuz evlere herkesin de parası var. Şahsen benim param var. Para çok toplayacağız ya, öbür dünyaya götüreceğiz ya işte böyle oldu…”

Haber : Hikmet SOFU

Bayrak Yayıncılık

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.