DOLAR 9,62861.32%
EURO 11,21171.16%
ALTIN 553,541,54
BITCOIN 6050040,38%
İstanbul
16°

AÇIK

12:54

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

DIŞ POLİTİKADAKİ HALİMİZ, MİLLİ İKTİDAR VE MİLLET PARTİSİ ZARURETİ

ABONE OL
7 Temmuz 2019 10:31
0

BEĞENDİM

ABONE OL

DIŞ POLİTİKADAKİ HALİMİZ, MİLLİ İKTİDAR VE MİLLET PARTİSİ  ZARURETİ

Mehmet Mutluoğlu.

Suriye devlet başkanı Beşar Esad devletinin ve milletinin tahrip edileceğini, tarumar edileceğini anlamış Türkiye’ye yanaşmış, Türkiye hükümeti ile ortak Bakanlar Kurulu bile düzenlemişlerdi.

Beşar Esad, tek çaresinin Türkiye ile beraber hareket etmek olduğunu anlamıştı. Belki de Türkiye ile bir Konfederasyona gitmesi dahi söz konusu olmuştu o sıralar.

Ama gel gör ki bizim hükümetlerimiz son derece aceleci davranmış batının iğfaline kapılarak Beşar Esad’la birdenbire köprüleri kaldırmıştı.

15 gün içinde Şam Emeviye Camii’nde cuma namazı kılacağını sananlar aradan geçen yıllar içerisinde işin hiç de sanıldığı gibi olmadığını gördüler.

Suriye bir iç savaşla karşı karşıya kalmış; 200 bini aşkın insan ölmüş, 10 milyona yakın insan göç etmiş bu göç eden insanların 3 milyonu aşkınının yükünü Türkiye omuzlamak zorunda kalmıştır.

Asıl vahimi her türlü terör örgütü Suriye içerisinde yuvalanma imkanı bulmuş ve azgın terörün asıl hedefi olan yurdumuza yönelmesi söz konusu olmuştur.

Esed’i düşüreceğim diye bizim hükümetlerin Suriye’deki muhalif güçlerle işbirliği ayrıca araştırılması gereken enteresan bir konudur.

Kaddafi’nin gitmesiyle bizim büyük imkanlar yakalayacağımızı sananlar şimdi Libya ile diplomatik ilişki bile kuramamaktadır.
Libya baştanbaşa perişan olmuş bölünmenin eşiğine gelmiştir.
Milleti aç sefil hale gelmiştir.

Ortadoğu’nun önemli ülkelerinden Mısır ile diplomatik ilişkilerin kesilmesi ayrıca üzerinde düşünülmesi gereken bir konudur.
Belki Mısır’la diplomatik ilişkilerimizi devam edebilseydik oradaki Müslüman kardeşlerimizin mağduriyetini de bir ölçüde önlemede katkımız olabilirdi.

Ama ne yazık ki hükümetimiz bu konuları sokak ortasında millete şov yapma aracı olarak kullanmaktan çekinmemiştir.
Ülkemiz bu hükümetler döneminde dış politikanın adeta sokaktan yönetildiği bir dönemi yaşadı.
Dış politikanın hayati meseleleri millete bir şov aracı olarak kullanıldı.

Emperyalistlerin ortadoğu’yu, İslam ülkelerini baştanbaşa parçalanmasında maalesef hükümetlerimiz bunun bir aracı haline getirilmiş; bu büyük cürümlerin ortağı haline gelmiştir.

İsrail ile milletin duygularını okşamaya yönelik bir gerilim içerisine girilmiş; yurdumuza yönelik terörde bunun da büyük payı olmuştur.
Filistin’de bulunan Müslüman kardeşlerimizin yaralarını sarmak, Gazze ablukasını kaldırmak ise mümkün olmamış; yaralar daha da katmerleşmiş; İsrail’in akla hayale gelmedik zulümlerini hükümetlerimiz adeta eli böğründe seyretmiş;sokak ortasında feryat etmekten başka bir şey yapamamıştır.

Rusya ile durup dururken diplomatik ilişkiler kesilmiş; kazandığımız düşman kuşatmasında Rusya da karşı tarafa atılmıştır.

Bütün bu olup bitenler karşısında aciz iktidar ve aciz muhalefet eli böğründe seyretmekten yurdumuza yönelen büyük planın ve oyunun farkına bile varamamışlardır.

Türkiye’nin yaşadığı bu elim şartlar altında Millet Partisi iktidarının acilen milletimiz tarafından hayata geçirilmesi şarttır.

Bütün milletimin; milli ahlakın, milli kültürün,milli ekonominin, milli siyasetin hakim olacağı, milletin siyasete yön vereceği Millet Partisi iktidarını kurmak üzere harekete geçmeye davet ediyorum.

Unutma!
Millet Millet Partisi senin yegane tek tutar dalındır.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.