DOLAR 9,63761.41%
EURO 11,22741.29%
ALTIN 554,991,81
BITCOIN 6092470,66%
İstanbul
17°

AÇIK

12:54

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

MİLLET MÜCADELESİNİ ZAFERE GÖTÜRECEK ÇILGIN VE AMANSIZ MÜCADELEDİR

ABONE OL
12 Ağustos 2019 20:45
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MİLLET MÜCADELESİNİ ZAFERE GÖTÜRECEK ÇILGIN VE AMANSIZ MÜCADELEDİR

Hacı Ali Özdemir

​Millet Partisinin siyasi mücadelesi günlük siyaset kavgalarının ve oluşturulan gündem tartışmalarının bir eseri değildir. Millet Partisinin siyasi mücadelesi geçim sıkıntısı içinde kıvranan, çocuklarına bir ekmek götürme sıkıntısı çeken insanların meslek edindikleri bir geçim vasıtası değildir. Millet Partisinin siyasi mücadelesi, bir araya gelmiş, grup oluşturmuş siyaset bezirganlarının güçlerini birleştirerek rant ve vurgun yapmak için kullandıkları bir aksiyon hareketi değildir. Millet Partisinin siyasi mücadelesi dünya hayatının sıkıntıları arasında bocalayan insanların oyalanma ve gönül eğlendirme macerası değildir. Millet Partisinin siyasi mücadelesi maceracıların kullandığı basit bir saltanat kavgası değildir. Millet Partisinin mücadelesi milletin servetini, yetimlerin ve yoksulların alın teri vergilerle oluşan hazineyi bir araya gelerek paylaşma davası değildir. Millet Partisinin siyasi mücadelesi bir ticaret şirketi, daha çok kar etmek amaçlı yatırım firması faaliyeti değildir.

Millet Partisinin Siyasi Mücadelesi  Nedir?

Bu mücadele kolay bir iş değildir.
​Üç asıdır buhranlar içinde kıvranan bir milletin yakasına yapışıp sarsarak kendine getirip, uyandırmak kolay değildir. Üç asır boyu değişen dünyada, kangrenleşen buhranlar içinde uyuyan bir milleti, medeniyetin getirdiği, geliştirdiği yeni hayata hazırlayıp, yeni bir çağ açmak kolay değildir. Bütün insanlığın kurtuluşunu sağlayacak, Türk ve İslam dünyasının tarih birikiminden süzülüp, yoğrulan, sentezlenen çağın özelliklerine uygun düzenlenen bir mücadele kolay değildir. Çağımızda, ömürleri tüketen, maddi ve manevi varlığımızı sürekli törpüleyen vasıtaların kullanıldığı dünyada siyasi mücadeleyi sürdürmek kolay değildir. Vatanın ve milletin etrafını kuşatmış ezeli, sinsi düşmanların kol gezdiği, yeni teknolojik imkanların kullanıldığı dijital dünyada siyasi mücadele basit değildir. Türk ve İslam dünyası gibi köklü milletler topluluklarının oluşturduğu bir dünyaya liderlik yapacak yeni bir Muhteşem Türkiye’yi kurmak kolay değildir.

Bütün bu olumsuz şartlar yanında Millet Partisi’nin mücadelesini engellemek isteyen hadsizler, gafiller ve hainler vardır. Milletin mücadelesini engellemek, tökezletmek, ayağını kaydırmak isteyenler hep olmuştur. Mücadelenin başarıya giden dikenli yollarında daima üstünden atlayacak bir takoz, paçaları kirleten bir çamur olagelmiştir.

Millet mücadelesi karşılaştığı zorlukları yok edecek kudrete sahiptir. Bu kudretin ilham kaynağı tarihimizdeki yedi düvele karşı verilmiş, zafer destanları olan amansız, çileli mücadelelerdir.

Millet’e düşmanlık edenlerin, bu düşmanlıklarını devam ettirmek için sığındıkları sebepler vardır. Bu sebepleri iki başlık altında toplamak mümkündür. Düşmanlık ya millete karşı hainlik içinde bulunmak, ya da milletin evladı olduğundan habersiz, bilgisizlik ve cahillikten kaynaklanan gafilliktir. İşte bu Millet Düşmanları karşısında yapılacak iş, Millet Mücadelesini zafere götürecek çılgın ve amansız mücadeledir.

Bu mücadelede, mevcut siyasi iktidarların devamında menfaati olan menfaatperestler yeni bir iktidar istemezler. Mevcut siyasi iktidar tarafından hak etmediği halde nemalandırılan haramzadeler iktidarın değişmesini istemezler. Karnı tok, sırtı pek, bu adaletsiz ve soygun düzeninden beslenenler, rahatlarının bozulmasını istemeyen, bu adaletsizliklerin devamında çıkarı olanlar, “neme lazım”cılar siyasi iktidarın değişmesini istemeyeceklerdir. Mevcut siyasi iktidarın devamında mevki ve makam düşkünlüğünü tatmin eden hadsizler, mevcut iktidar zamanında hayal bile edemeyecekleri servetlerine servet katan soysuzlar, iktidar marifeti ile helal veya haram demeden midesini şişiren haramzadeler düşman safında yer alırlar. Mevcut iktidar dönemi sebebi ile şahsi emellerine kavuşmuş ama komşusunu, arkadaşını ve diğerlerini düşünmeyen akılsızlar, ahlaksızlar daima haklı bir davanın karşısında, Millet düşmanlarının safında yer alacaklardır. Çilekeş bir hayat sürdürerek, kıt kanaat geçimini sağlamakla beraber kazandıklarını yitirme korkusu ile hayata bağlanan gafiller de düşman cephesinde yer alacaklardır.

Millet Mücadelesinin getireceği muhteşem, muasır saadet dönemine doğrudan doğruya düşman olanları karşınızda göreceksiniz. Türk ve İslam dünyasının tarih boyu ve son dönem tabii rehberliğini yapan bir milletin dünyada düşmanları çoktur. Türk Milletinin yeniden şahlanmasını istemeyen, varlığına ezelden beridir düşman olanlarla karşı karşıya geleceksiniz. Millet Mücadelesinde Türk milletinin ideallerine şartsız ve katıksız düşmanlıklarını sürdürenler millet düşmanlarının saflarını güçlendireceklerdir. Türk Milletinin, inancına, ahlakına, töresine düşman olanları karşınızda bulacaksınız.

Millet Partisinin siyasi mücadelesi, en belirgin karakteristik özelliği olarak, bu zorluklara rağmen devam etmektedir. Milletin mücadelesinin devam ettiği bu dünyada dost ve düşman belli olsun. Dostun kim, düşmanın kim; bunları tanımak gerek. Bazen dost ve düşman arasında küçük bir çizgi vardır. Bazen dost düşman birbirine karışır. Bazen at izi, it izine de karışır. İnsanlar yaşadıkları kalabalık içinde kiminle beraber olduklarını da karıştırabilirler. İşte temiz bir hayat yaşama şansını ancak Millet Mücadelesi davasında bulabilirsin.

Gün gelir dost bildiklerin seni sırtından bıçaklayabilir. Gün gelir dostlarının kendi kör nefislerine mağlubiyetleri sebebi ile, dün “can kardeşim” dediğine, çekinmeden “tu kaka” diyebilme gafleti, hatta ihaneti içinde bulunabilirler. Ancak mücadeledir ki, dostu düşmandan ayırır. Mücadelenin amansız sınavı içinde dost kim, dönek kim, hain kim, gafil kim ayırt edilebilir. Bu durum millet düşmanlarının uyguladıkları bir savaş taktiğidir. Düşmanını öldürmek yerine düşman gücünü zayıflatmak, zaafa uğratmak üzere birbirine düşman haline getirmek daha ucuz bir mücadele taktiğidir.

Mücadelenin amansız yangını içinde kavrulmuş, yanmış ve üzerindeki küllerinden tanınmaz hale gelmiş, kör nefislerine uyarak gaflet uykusunda kalmış kişilerin uyanmaları ve küllerinden arınarak, yeniden hayata doğacak şekilde can damarlarını çalıştırıp gürbüz hale gelmesi, uyanması, hayata yeniden doğması da mümkündür. Mücadelenin içinde bu yangına düşmeden önce uyanmak, silkinmek ve kendine gelmek de yüksek bir marifettir. Burada Hz. Ömer (R.A.) sözünü hatırlamak lazım. “Hata yapan bir kişiyi affet. Ama yaptığı hatayı unutma.”

Millet Partisinin siyasi mücadelesi zordur ama şereflidir, muhteremdir. İşte bu ahval ve şartlara rağmen Millet Partisinin siyasi mücadelesini başarı ile sonuçlandırmak temel görevdir. Milletin yok oluşa giden yıkılışını durdurmak isteyen her vatandaşın Millet Partisi mücadelesinde yer almak mecburiyeti vardır.

Millet Partisinin siyasi mücadelesini anlayabilmek için onu yaşamak gerek. Millet mücadelesinin zaferle şereflendiğini görmek isteyenler, ızdırap içinde inleyen bu milletin, yaralı bir aslan gibi inleyen bu milletin, haykırarak, kükreyerek ayağa kalktığı şeref ve şan dolu zaferini görmek isteyenler bu kutlu savaşa koşsunlar. Yüreğinde kardeş sevgisi, ana, baba sevgisi, vatan ve dava aşkı taşıyanlar, inancını baş tacı yapmak isteyenler, korktuklarından emin olmak isteyenler, umutla Allah’tan yardım dileyenler, umduklarına nail olmak isteyenler, övünç ve kıvanç kaynağı olacak zafere, Millet mücadelesine koşsunlar. Başınızda tufan kopmadan, pişman olacağın bir “of” çekmeden önce, vakit gençliğini sömürüp saçlarını ağartmadan, kuru ot haline getirmeden önce, “keşke” deyip yanan ömrünün küllerine bakmadan önce, geç kalmadan Millet’in zaferine, Millet mücadelesine koş.

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (1)


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.