DOLAR 9,63421.38%
EURO 11,22781.28%
ALTIN 554,931,80
BITCOIN 6108390,99%
İstanbul
17°

AÇIK

12:54

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

OLMAZ !OLAMAZ ÖYLE ŞEY!

ABONE OL
14 Ocak 2020 15:11
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Değerli dostlar;
Hepinizin bildiği gibi Türkiye’de vatan bölme faaliyetleri yıllardır aralıksız bir şekilde devam ediyor.Bu aziz milletin yeminli düşmanları her türlü renge,şekle ve kılığa giriyor.Rahmetli Kazım Karabekir Paşanın dediği gibi “Öyle bir zamanda yaşıyoruzki şeytan bile müslüman kıyafeti ile dolaşıyor.”
Kamuda görev yaptığım dönemde görevim gereği bazı toplantılar için zaman zaman Ankara’ya seyahatlerim oluyordu.Bu seyahatlerimden birisinde çalıştığım kurumun misafirhanesinde Silopi’de şube müdürü olarak görev yapan Ankara’daki toplantıya iştirak eden bir arkadaşımla memleket meseleleri üzerine sohbet ediyorduk.
Sohbet sırasında Doğu ve Güneydoğu’daki olaylarıda konuşuyorduk.Arkadaşım kendisi Batmanlı eşi ise Konya’lıydı.Eşi hatırladığım kadarıyle öğretmendi ve ikide çocukları vardı.Ben sohbet esnasında bir ara dedimki;Allah korusun böyle bir bölünme olursa çocukları nasıl paylaşacaksınız?Çocukların hangisi senin hangisi yenge hanımın olur dedim.Arkadaşım hışımla ayağa kalktı ve”OLMAZ !OLAMAZ ÖYLE ŞEY!”diye cevap verdi.Evet olmazdı olamazdı öyle şey.Çünkü biz bir elin parmakları gibi,etle tırnak gibiydik.

Bir başka Ankara seyahatimde yaşadığım olayıda sizlerle paylaşmak istiyorum.
Mensubu olmaktan onur duyduğum Millet Partisi’nin büyük kongresi için arkadaşlarla birlikte otobüslerle Ankara’ya gidiyorduk.Sabah erken bir vakitte Polatlı yakınlarında kaptanımız bir akaryakıt istasyonunda mola verdi.İstasyonda Hadep kongresine katılmak için Manisa’dan Ankara’ya giden otobüslerde mola vermişti.Sabah namazı vakti girdiği için oldukça kalabalık bir cemaat olarak istasyonun mescidinde namazlarımızı eda ettik.Çıkışta ben dayanamayıp mescitten çıkan Hadepli arkadaşlara sordum;Allah’mız bir,kitabımız bir,peygamberimiz bir,kıblemiz bir bu ayrılık gayrılık neden?Bizden biraz yaşlı olduğunu tahmin ettiğim bir amca heyacanla birazda yüksek bir sesle,”AYRILIK YOK!AYRILIK YOK”diye cevap verdi.Olamazdı!Çünkü biz bir kilimin farklı renkleri,farklı desenleri ve farklı nakışlarıyız. Biz etnik kökeni,meşrebi,mezhebi ,partisi ve görüşü ne olursa olsun bütün farklılıklarımızla ve zenginliklerimizle Türk Milletiyiz!
Meselenin daha iyi anlaşılması için bir hususu daha anlatayım.Benim çok sevdiğim,değer verdiğim bir arkadaşımdan ,kardeşimden örnek vermek istiyorum. Bir imparatorluğun bakiyesi olarak aslında Anadolunun her köşesinde benzer durumları görebiliriz.Bu arkadaşımın ailesi tam bir Türkiye mozeyiği.Kendisi Türk,eşi Çerkez ve damadı Kürt .Yıllardır mutlu bir şekilde yaşayıp gidiyorlar.Bu arada benim eşimde Gürcü.40 yılı aşan evliliğimizde bir problemde yaşamadık çok şükür.Çevremizde Ermeni kökenli gelinlerimizin bile olduğunu biliyorum.Son zamanlarda Rus,Ukraynalı daha başka soylardan epeyce gelinimizin olduğu hepimizin malumudur.Alman gelinlerimizide bu arada zikretmessek olmaz.Hatta “Alamanya Alamanya Türk gibi damat bulamanya” diye türkülerimiz bile vardır.Biz kimsenin soyu sopu ve etnik kimliğini tartışmayız.Bizim itikadımızda üstünlük takvadadır.
Peki o zaman mesele nedir? Bizi bölüp parçalamak istiyen adeta canlı vücudumuz üzerinde operasyon yapmaya çalışan millet düşmanlarının hedefi nedir?
Bizans imparatoru Romen Diyojen Malazgirte atamız Alpaslan Gazi’yle savaşmaya gelirken şöyle diyordu;
“Yaktırayım Kur’anı yıktırayım Kabe’yi
Şarka giden görmesin minareli kubbeyi”
İşte 1071 yılından beri devam eden mesele budur.Mesele Müslüman Türk’ün Anadoludan sökülüp atılmasıdırYani ŞARK MESELESİR.
Peki çözüm nedir?
Çözüm bütün vatanseverlerin birleşmesidir.Siyasi kanaatlerimiz,cemaatlerimiz,tarikatlarımiz,partilerimiz,görüşlerimiz ne olursa olsun ama ortak paydamız VATAN olsun.Eğer birlik olmazsak kuvvetimizin dağılacağını,aklımızı kullanmazsak üzerimize pislik yağacağını unutmayalım.BİRLİK DAVAMIZ’ın kitabını yazanlarla,birlik davamızı dinamitleyenleri birbirine karıştırmayalım!
Yıllar evvel yaptığımız çağrıyı bir kez daha tekrarlayalım;
BÜTÜN VATANSEVERLER BİRLEŞİNİZ!İtirazı olan varmı?
Selam ve dua ile Allah’a emanet olunuz.

Sebahattin GÖKTEKİN

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.